PIT - Polska Izba Turystyki

Kontakt dla mediów

Biuro Wykonawcze PIT

tel. 698 400 088
e-mail: rzecznik@pit.org.pl

Newsletter


prosimy wpisać adres e-mail

 
Polska Izba Turystyki
Biuro Wykonawcze
Marszałkowska 9/15 lok. 29
00-626 Warszawa
tel. 22 826 55 36
fax. 22 826 55 36

 Media

» Start » Media

Eric Drésin Sekretarzem Generalnym ECTAA
01.10.2019

Europejska Organizacja Związków Biur Podróży Unii Europejskiej ma przyjemność poinformować o objęciu przez Erica Drésina stanowiska Sekretarza Generalnego ECTAA. W tej roli Drésin będzie kierował organizacją o ugruntowanej pozycji, reprezentującą 80 tys. przedstawicieli europejskiego przemysłu turystycznego.

- Jest nam niezmiernie miło powitać Erica Drésina w ECTAA. Jego wieloletnie doświadczenie w sprawach europejskich oraz zarządzaniu stowarzyszeniami będzie zdecydowanym atutem dla naszej organizacji - powiedział Paweł Niewiadomski, prezes ECTAA.

Drésin ukończył studia magisterskie z prawa i studia podyplomowe z zakresu polityki europejskiej. Karierę zawodową rozpoczynał w parlamentach francuskim i belgijskim. Od 2001 r. pełnił różne funkcję w stowarzyszeniach europejskich. W ECTAA zastąpi on na stanowisku Sekretarza Generalnego Michela De Blusta, który przechodzi na emeryturę po 30 latach kierowania ECTAA. To między innymi dzięki jego zaangażowaniu ECTAA stała się silną i uznaną organizacją w branży turystycznej w Europie i na świecie.

Eric Drésin powiedział: Dziękuję Zarządowi ECTAA za okazane zaufanie. Przy jego pomocy oraz wsparciu organizacji członkowskich ECTAA podejmie wyzwania stojące obecnie przed branżą turystyczną, mowa tu m.in. o ostatniej niewypłacalności Thomasa Cooka, a także upadłości trzech linii lotniczych - Aigle Azur, XL Airways i Adria Airways, które miały miejsce we wrześniu. Naszym priorytetem będzie wzmocnienie głosu dystrybutorów usług turystycznych wobec organizacji europejskich i międzynarodowych, a także owocna współpraca z innymi zainteresowanymi stronami i partnerami.