PIT - Polska Izba Turystyki

Kontakt dla mediów

Biuro Wykonawcze PIT

tel. 698 400 088
e-mail: rzecznik@pit.org.pl

Newsletter


prosimy wpisać adres e-mail

 
Polska Izba Turystyki
Biuro Wykonawcze
Marszałkowska 9/15 lok. 29
00-626 Warszawa
tel. 22 826 55 36
fax. 22 826 55 36

 Media

» Start » Media

119. półroczne spotkanie delegatów ECTAA odbędzie się w Łodzi
23.05.2019

Łódź będzie gospodarzem półrocznego spotkania Europejskiej Organizacji Związków Biur Podróży Unii Europejskiej (ECTAA), które odbędzie się w dniach 3-4 czerwca 2019 r. Dwudniowe spotkanie będzie miało miejsce w hotelu Vienna House Andel's Łódź, który mieści się w kompleksie kulturalno-handlowym Manufaktury.

Specjalnie dla delegatów ECTAA miasto Łódź i Łódzka Organizacja Turystyczna przygotowała imponujący program turystyczny, który obejmuje zwiedzanie Manufaktury – centrum kulturalno-rozrywkowego mieszczącego się w budynku dawnej fabryki Izraela Poznańskiego, z Muzeum Fabryki i Muzeum Sztuki Nowoczesnej ms2. W programie zaplanowana jest także wycieczka śladami łódzkiego dziedzictwa żydowskiego, w tym wizyta na cmentarzu żydowskim i w Parku Ocalałych. Ostatnim punktem programu jest wycieczka krajoznawcza pokazująca imponującą transformację i rewitalizację miasta, z wizytą w centrum kulturalnym EC-1 oraz kompleksie mieszkaniowym i przemysłowym Priest Mill.

Paweł Niewiadomski, prezes ECTAA: Cieszymy się, że możemy odwiedzić Łódź – tętniące życiem centrum Polski i przyszły cel podróży zagranicznych turystów. Jest to świetna okazja dla biur podróży, aby odkryć nowy kierunek i na chwilę zanurzyć się w kulturalnej, typowo miejskiej atmosferze tego obszaru. Z niecierpliwością czekamy na udział w imponującym programie przygotowanym przez Łódź i Łódzką Organizację Turystyczną.

Tomasz Koralewski, prezes Łódzkiej Organizacji Turystycznej: Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Łódź będzie gospodarzem półrocznego spotkania ECTAA w czerwcu 2019 roku. Naszym celem jest zwiększenie ruchu turystycznego do Łodzi, którą – przypomnijmy – magazyn Lonely Planet uznał za jedno z najlepszych miejsc do odwiedzenia w 2019 roku (Łódź znalazła się na 2. pozycji) w ramach prestiżowego konkursu Best in Travel. Spotkanie będzie doskonałą okazją do pokazania profesjonalistom z branży turystycznej wszystkiego, co to miasto ma do zaoferowania.


Łódzka Organizacja Turystyczna – została powołana w 2017 r. z inicjatywy Miasta Łodzi, lokalnych instytucji i przedsiębiorców turystycznych jako organizacja zajmująca się promocją turystyki miejskiej.

Europejska Organizacja Związków Biur Podróży Unii Europejskiej (ECTAA) to stowarzyszenie zrzeszające samorządy gospodarcze 30 krajów europejskich, w tym 27 członków Unii Europejskiej. W sumie reprezentuje ok. 70 tys. agentów turystycznych i organizatorów turystyki. Dodatkowo status członków międzynarodowych mają w tej chwili cztery kraje: Izrael, Malezja, Maroko i Tunezja.