PIT - Polska Izba Turystyki

Kontakt dla mediów

Biuro Wykonawcze PIT

tel. 698 400 088
e-mail: rzecznik@pit.org.pl

Newsletter


prosimy wpisać adres e-mail

 
Polska Izba Turystyki
Biuro Wykonawcze
Marszałkowska 9/15 lok. 29
00-626 Warszawa
tel. 22 826 55 36
fax. 22 826 55 36

 Media

» Start » Media
ECTAAECTAA_2

Łódź gospodarzem wiosennego posiedzenia ECTAA
07.12.2018

Kolejne półroczne spotkanie Europejskiej Organizacji Związków Biur Podróży Unii Europejskiej (ECTAA) odbędzie się w czerwcu 2019 roku w Łodzi.

Z przyjemnością informujemy, że Łódź będzie gospodarzem kolejnego półrocznego spotkania ECTAA, które odbędzie się w czerwcu 2019 r. Jest to trzecie co do wielkości miasto w Polsce i najlepszy przykład tego, jak skutecznie ożywić przestrzeń miejską. Łódź, zwana polskim Manchesterem, przez lata kojarzyła się z przemysłem tekstylnym. W ostatnich latach wiele zainwestowano w renowację przestrzeni postindustrialnych, aby zmienić miasto w atrakcyjną destynację. Dziś Łódź cechuje się piękną secesyjną architekturą, fascynującymi rzeźbami i pomnikami, bogatą historią, licznymi muzeami i najsłynniejszą polską szkołą filmową. Miasto Łódź pojawiło się także w najnowszym rankingu Lonely Planet's Best in Travel 2019.

Oficjalne ogłoszenie lokalizacji wiosennego posiedzenia miało miejsce podczas półrocznego spotkania ECTAA w Jerozolimie, odbywającego się w dniach 6–7 grudnia 2018 r. W spotkaniu udział wzięła Komisarz UE ds. Rynku Wewnętrznego i Usług Elżbieta Bieńkowska oraz prezydent Łodzi, Hanna Zdanowska.
W półrocznych spotkania ECTAA uczestniczą delegaci – CEO i prezesi krajowych stowarzyszeń biur podróży i organizatorów turystyki z całej Europy.

– Wybór Łodzi na gospodarza kolejnego spotkania ECTAA to dla europejskich biur podróży szansa na poznanie nowego punktu na mapie turystycznej oraz przekonania ich o potencjale Łodzi jako miejsca wartego odwiedzenia – podkreśla Paweł Niewiadomski, prezes ECTAA.

•••
Europejska Organizacja Związków Biur Podróży Unii Europejskiej (ECTAA) to stowarzyszenie zrzeszające samorządy gospodarcze 30 krajów europejskich, w tym 27 członków Unii Europejskiej. W sumie reprezentuje ok. 70 tys. agentów turystycznych i organizatorów turystyki. Dodatkowo status członków międzynarodowych mają w tej chwili cztery kraje: Izrael, Malezja, Maroko i Tunezja.

Polska Izba Turystyki jest największą ogólnopolską organizacją samorządu gospodarczego przemysłu turystycznego, której dwudziestopięcioletnie działalność to okres skutecznych starań o nowy kształt biznesu turystycznego w Polsce. Jest pełnoprawnym członkiem Europejskiej Organizacji Związków Biur Podróży Unii Europejskiej (ECTAA). Członkami Polskiej Izby Turystyki są najważniejsze i największe: biura podróży, agencje turystyczne, towarzystwa ubezpieczeniowe, wyższe szkoły turystyczne, znani przewoźnicy, gestorzy bazy noclegowej, atrakcji turystycznych i kulturalnych, korporacje targowe, a także inni przedstawiciele szerokiej reprezentacji branży turystycznej.

7 grudnia 2018 r.

Więcej informacji:
Christina Russe, specjalista ds. Komunikacji
Europejska Organizacja Związków Biur Podróży Unii Europejskiej (ECTAA)
Rue Dautzenberg 36, B-1050 Bruksela
Tel: +32 2 644 34 50 lub fax: +32 2 644 24 21
e-mail: secretariat@ectaa.org, www.ectaa.org