PIT - Polska Izba Turystyki

Kontakt dla mediów

Biuro Wykonawcze PIT

tel. 698 400 088
e-mail: rzecznik@pit.org.pl

Newsletter


prosimy wpisać adres e-mail

 
Polska Izba Turystyki
Biuro Wykonawcze
Marszałkowska 9/15 lok. 29
00-626 Warszawa
tel. 22 826 55 36
fax. 22 826 55 36

 Dla mediów

» Start » Dla mediów

Spotkanie zarządu ECTAA w Łodzi
16.10.2017

Zarząd prestiżowej europejskiej organizacji zrzeszającej samorządy turystyczne obradować będzie w Łodzi. Wizyta odbywa się z inicjatywy Polskiej Izby Turystyki, na zaproszenie Urzędu Miasta Łodzi.

Europejska Organizacja Związków Biur Podróży Unii Europejskiej (ECTAA) zrzesza samorządy gospodarcze krajów członkowskich Unii Europejskiej, reprezentujące agentów turystycznych i organizatorów turystyki. Organizacja ta reprezentuje branżę turystyczną wobec władz UE i odgrywa ogromną rolę przy opiniowaniu aktów prawnych powstających w Brukseli.

Przedstawiciele władz ECTAA goszczą w tym tygodniu w Łodzi. Podczas wizyty odbędą spotkanie, podczas którego poruszone zostaną najważniejsze bieżące tematy z zakresu działalności organizacji. Obecnie w krajach UE trwają prace nad implementacją nowej Dyrektywy 2015/2302 w sprawie imprez turystycznych i powiązanych usług turystycznych. Ponadto, na gruncie europejskim projektowane są zasadnicze zmiany w systemie VAT, planuje się wprowadzenie restrykcji w płatnościach gotówkowych, nowych regulacji dotyczących dystrybucji biletów kolejowych i innych zmian w prawie, mających wpływ na biznes turystyczny.

Nasz kraj i rodzimą branżę turystyczną reprezentuje w ECTAA Polska Izba Turystyki, której prezes Paweł Niewiadomski został w 2016 roku po raz kolejny wiceprezesem tej europejskiej organizacji. Wizyta zarządu ECTAA odbywać się będzie z inicjatywy PIT i będzie okazją do poruszenia tematów istotnych dla polskiej branży turystycznej oraz do pokazania walorów miasta Łodzi. Dla Polski wizyta ta odgrywa dużą rolę promocyjną, pokazuje bowiem po raz kolejny, że nasz kraj jest atrakcyjnym miejscem spotkań biznesowych, również tych odbywanych przez prestiżowe grono profesjonalistów z branży turystycznej.

„Cieszę się, że udało się zorganizować w Polsce wydarzenie o tak dużym znaczeniu dla branży turystycznej. Dzięki aktywności członków PIT, rola polskiego przedstawicielstwa w ECTAA jest bardzo silna. Jest to nie do przecenienia jeśli chodzi o rozwiązywanie bieżących problemów branży, monitorowanie zmian legislacyjnych i lobbing na rzecz polskich biur podróży. Jestem również bardzo dumny, że miastem, które odwiedzą członkowie zarządu ECTAA jest właśnie Łódź, która w ostatnim czasie przeszła tyle pozytywnych zmian.” – komentuje Paweł Niewiadomski, prezes PIT.

Wizyta odbywa się w dniach 16-17 października i rozpocznie się od zwiedzania Łodzi. Goście zwiedzą m.in. Kompleks fabryczny I. Poznańskiego, ulicę Piotrkowską, centrum EC1 i dworzec Łódź Fabryczna. Podczas uroczystej kolacji odbędzie się spotkanie z Prezydent Miasta Łodzi Hanną Zdanowską. Drugiego dnia odbywać się będą obrady, w przerwie których goście z ECTAA zapoznają się z prezentacją wygłoszoną przez przedstawicieli Urzędu Miasta Łodzi oraz Łódzkiej Organizacji Turystycznej.

ECTAA poparła już pisemnie starania Łodzi o organizację EXPO 2022. List poparcia dla tej kandydatury podpisał Michel de Blust, sekretarz generalny organizacji. Podczas wizyty zarząd ECTAA będzie miał okazję osobiście zapoznać się z turystycznymi walorami miasta.