PIT - Polska Izba Turystyki

Polska Izba Turystyki
Biuro Wykonawcze
Marszałkowska 9/15 lok. 29
00-626 Warszawa
tel. 22 826 55 36
fax. 22 826 55 36

 Nagrody

» Start » Nagrody

Nagroda Traper 2018 dla Mariusza Wiśniewskiego i Urzędu Miasta Poznania

Tegoroczna nagroda Traper, przyznawana wspólnie przez Polską Izbę Turystyki i Międzynarodowe Targi Poznańskie na targach Tours Salon przedstawicielom samorządu administracji państwowej trafiła do rąk I Zastępcy Prezydenta Miasta Poznania Mariusza Wiśniewskiego. Nagrodę wręczyli w trakcie uroczystego otwarcia targów prezes Polskiej Izby Turystyki Paweł Niewiadomski i dyrektor TOUR SALON Maria Kowalska.

Traper to nagroda przyznawana przedstawicielom samorządu administracji państwowej za działania na rzecz promocji turystyki oraz za dialog z przedsiębiorcami turystycznymi. Wiceprezydent Mariusz Wiśniewski dla turystyki w Poznaniu i całym regionie zrobił wiele. Dał się poznać jako osoba otwarta na współpracę z branżą turystyczną przy promocji turystycznej Miasta Poznania. Doprowadził do znacznego zwiększenia kompetencji PLOT, integracji organizacji z punktami informacji turystycznej w Poznaniu, angażował się wielokrotnie w rozwiązywanie ważnych sporów turystycznych. Dzięki jego wsparciu udało się także wprowadzić indywidualne pakiety turystyczne, które dla Poznania tworzą lokalne biura podróży.

Dzięki takim właśnie działaniom w ciągu ostatnich kilka lat Poznań stał się jednym z najczęściej odwiedzanych miast Polski. Do sukcesów zaliczyć można akcję „Poznań za pół ceny”, która w ubiegłym roku odbyła się już po raz 11, przyciągając kilkadziesiąt tysięcy uczestników. Nowe szlaki turystyczne, projekty promujące obiekty turystyczne miasta, Poznańska Karta Turystyczna – to tylko kilka przykładów na to, jak udana współpraca samorządu z przedstawicielami branży przekłada się na sukces turystyczny miasta.