PIT - Polska Izba Turystyki

 Aktualności

Newsletter


prosimy wpisać adres e-mail

 
Polska Izba Turystyki
Biuro Wykonawcze
Marszałkowska 9/15 lok. 29
00-626 Warszawa
tel. 22 826 55 36
fax. 22 826 55 36

 Aktualności z PIT

» Start » Aktualności » Aktualności z PIT
 • Przedstawiciel PIT w nowo powołanym Zespole do spraw Turystyki Wiejskiej przy Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi
  05.02.2020 Aktualności z PIT

  30 stycznia 2020 roku w gmachu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi przy ul. Wspólnej 30 w Warszawie odbyło się inauguracyjne posiedzenie Zespołu ds. Turystyki Wiejskiej. W skład Zespołu wchodzą przedstawiciele ministerstw, instytucji, a także organizacji z branży turystycznej. Ekspertem uczestniczącym w pracach Zespołu z ramienia Polskiej Izby Turystyki jest dr Andrzej Górski, wiceprezes Oddziału Mazowieckiego PIT.

  Podczas pierwszego posiedzenia członkowie Zespołu zatwierdzili Regulamin oraz Plan Działania, którego kluczowymi zagadnieniami będą m.in.:

   kompetencje i profesjonalizm kadry obsługującej ruch turystyczny na obszarach wiejskich;

   wsparcie rozwoju turystyki wiejskiej ze środków krajowych i unijnych;

   promocja turystyki wiejskiej i agroturystyki na rynku krajowym i zagranicznym;

   innowacje i nowe technologie mające wpływ na rozwój produktów turystyki wiejskiej i agroturystyki;

   założenia do opracowania ustawy o agroturystyce;

   budowa rozpoznawalnej marki turystyki wiejskiej w Polsce.

  Wnioski i rekomendacje z dyskusji nad zagadnieniami pozwolą ocenić kondycję turystyki wiejskiej w Polsce i posłużą do aktualizacji dokumentu operacyjnego określającego jej rozwój.

 • Kolejny członek PIT w ratingu "Rzeczypospolitej"
  05.08.2015 Aktualności z PIT

  Firma Atlas Tours, zrzeszona w Polskiej Izbie Turystyki, została uwzględniona w ratingu organizatorów turystyki  opracowywanym przez TravelData i cyklicznie publikowanym na łamach turystycznego portalu należącego do "Rzeczypospolitej". Biuro od razu otrzymało wysoką ocenę A-, świadczącą o bardzo dobrej kondycji finansowej. Gratulujemy!

 • Kongres Polskiej Izby Turystyki już wkrótce!
  27.03.2015 Aktualności z PIT

  W dniach 13-19 kwietnia 2015 roku odbędzie się Kongres Polskiej Izby Turystyki w Izraelu. Po raz kolejny Członkowie Izby spotkają się na wspólnych obradach z zaproszonymi gośćmi, by podzielić się wiedzą i doświadczeniami oraz wypracować wspólne stanowisko w ważnych dla polskiej turystyki kwestiach.

 • OŚWIADCZENIE POLSKIEJ IZBY TURYSTYKI W SPRAWIE WYDARZEŃ W TUNEZJI
  20.03.2015 Aktualności z PIT

  Polska Izba Turystyki wydała oficjalne oświadczenie w sprawie zamachu terrorystycznego, który miał miejsce w Tunisie. Składając kondolencje rodzinom ofiar i wyrażając ubolewanie nad tym zdarzeniem, podkreśla konieczność zmian i stworzenia odpowiednich procedur, które ułatwią Państwu Polskiemu oraz branży turystycznej radzenie sobie z następstwami podobnych zdarzeń.

 • Uwagi PIT w sprawie Narodowego Portalu Turystycznego
  02.03.2015 Aktualności z PIT

  Polska Izba Turystyki, w odpowiedzi na liczne sygnały członków – przedstawicieli biur podróży turystyki przyjazdowej i hotelarzy, przesłała do Pana Rafała Szmytke – Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej protest dotyczący zamieszczenia na stronie polska.travel linku przenoszącego użytkownika serwisu na zewnętrzny portal rezerwacyjny booking.com

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 64 »