PIT - Polska Izba Turystyki

 Aktualności

Polska Izba Turystyki
Biuro Wykonawcze
Marszałkowska 9/15 lok. 29
00-626 Warszawa
tel. 22 826 55 36
fax. 22 826 55 36

 Oddział Kujawsko-Pomorski

» Start » Aktualności » Aktualności z oddziałów » Oddział Kujawsko-Pomorski
Regionalne Forum TurystykiRegionalne Forum Turystyki 3Regionalne Forum Turystyki 4Regionalne Forum Turystyki 6

Kujawsko-Pomorskie prezentuje się organizatorom turystyki przyjazdowej
19.04.2018

6 kwietnia 2018 r. w Bydgoszczy odbyło się III Regionalne Forum Turystyki, którego organizatorem była Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna oraz bydgoski oddział Polskiej Izby Turystyki, a partnerami strategicznymi Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Miasto Bydgoszcz. Na Forum zostali zaproszeni przedstawiciele największych polskich biur podróży i touroperatorów, zrzeszonych w Forum Turystyki Przyjazdowej przy Polskiej Organizacji Turystycznej.

Celem Forum było zachęcenie lideró1) turystyki przyjazdowej, głównie zagranicznej do korzystania z oferty turystycznej województwa kujawsko-pomorskiego. Chodzi też o wymianę informacji i inicjowanie współpracy wewnątrz regionalnej branży turystycznej. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele obiektów hotelarskich, atrakcji turystycznych oraz osoby związane z tworzeniem, komercjalizacją i sprzedażą produktów turystycznych.

Obecni na Forum touroperatorzy to przedstawiciele biur zajmujących się głównie organizacją wycieczek przyjazdowych dla turystów krajowych jak i zagranicznych, działający w ramach turystyki kulturowej, zdrowotnej czy pielgrzymkowej oraz na różnych rynkach turystycznych.
Po raz pierwszy w programie forum znalazła się Giełda Produktów Turystycznych czyli rozmowy handlowe z przedstawicielami 15 biur zrzeszonych w Forum Turystyki Przyjazdowej przy Polskiej Organizacji Turystycznej.

Swoją ofertę prezentowało blisko 100 przedsiębiorców z regionu, którzy mogli także wysłuchać wskazówek organizatorów przyjazdów zagranicznych, jak skutecznie promować i sprzedawać swój produkt.
Odbyły się także wykład na temat wprowadzania produktów turystycznych na rynek, prezentacje laureatów Certyfikatu i Złotego Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej z 2017 roku (bydgoskie Muzeum Mydła i Historii Brudu oraz toruńskie Żywe Muzeum Piernika), a także bieżących inicjatyw turystycznych Kujaw i Pomorza. W ramach Forum touroperatorzy wzięli też udział w dwudniowych (7-8 kwietnia) wizytach studyjnych – prezentujących atuty regionu w zakresie turystyki aktywnej i uzdrowiskowej. Zwiedzili m.in. Bydgoszcz, Toruń, Ciechocinek, Inowrocław, Bory Tucholskie oraz Dolinę Dolnej Wisły.

Organizatorzy zaprezentowali także Katalog Ofert Turystycznych na rok 2018/2019. Ponad 90 propozycji zostało przedstawionych podczas III Regionalnego Forum Turystyki. W ten sposób gotowe pakiety zostaną udostępnione biurom podróży i znajdą się w katalogach skierowanych do turystów z zagranicy i Polski. – To szansa dla regionu i produktów, które dzięki temu zaistnieją w katalogach. Idea jest taka, by oferta Kujawsko-Pomorskiego trafiła do turystów zagranicznych, do tych grup, które przyjadą do Polski, do naszego województwa - podkreśla Jerzy Matuszak, prezes Oddziału Kujawsko-Pomorskiego PIT.